Březen 2012

Moje kresby a omluva

31. března 2012 v 10:56 | Alush |  Kreslím
Moc se omlouvám,
když se tak tady na blogu dívám na tu moji aktivitu... Leden- 23 článků, Únor- 10 článků, Březen- !3! články. Ano, vím, že blog dost zanedbávám, ale ono prostě není o čem psát. Témata týdne mi nic neříkají. To, co se děje v mém životě nikoho nezajímá. A povídka, kterou jsem měla rozepsanou upadá v zapomnění, není moc času, ani nápadů, co psát.

Ale protože ve škole je nuda pořád, přidávám alespoň 3 mé výtvory. Nejsou to umělecká díla, vím to. A ani nepočítám s tím, že by někdy byla. Ale baví mě to. Baví mě jen tak si čmárat. Hrozně ráda bych se přihlásila do kurzu kreslení tužkou (portréty), ale stojí 2 000, a na to teď nemám. No, už zase začínám s mými problémy, takže konec, fotky níže.

1. Lavice. Kreslila jsem ji před dějepisem, kdy byla celá třída prázdná, seděla jsem tam jen já a lavice stojící přede mnou byla předloha. Nevím proč, ale obrázek je, jak už to mám ve zvyku, nedodělaný do konce (nemá okraje, jestli víte, jak to myslím).

2. Obličej. Zase není celý. Ale ústa mi prostě nejdou, navíc, už by to vypadalo blbě. Docela se mi líbí, konečně mi přijde, že jsem se trochu naučila malovat oči, i když vím, že to není žádná sláva. Říkám dopředu, že to není žádná konkrétní osoba.

3. Kříž. Ani nevím, jak mě napadl. Možná to bylo náladou, situací,...Nevím. Je to poslední čmáranice, ani už mě nic nenapadá, dochází mi veškerá inspirace...

1. Líbí se Vám mé kresby?

2. Napadá Vás něco, co bych mohla nakreslit?


Make up Dermacol

19. března 2012 v 17:35 | Alush |  Návody
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych napsala recenzi o Imperial make-upu od Dermacol.

Když jsem se rozhodovala, jaký si koupím, padl mi do oka (hlavně cenově) tento a ještě od Rimmel. Nakonec vyhrál přávě od Dermacolu. Sliboval hydrataci, vitalitu a sjednocení pleti.

Vždy jsem si kupovala make-upy v tubě a tak mě překvapila jeho neobvyklá tekutost. Avšak jsem zjistila, že takováto konzistence je (alespoň pro mě) lepší. Dá se snadno nanášet i prsty, ale přemýšlím o koupi štětce.
Odstín mé pleti dokonale odpovídá, ani moc světlý, ani tmavý. Pokud si správně pamatuji, je na výběr ze 4 odstínů.
Vydrží podle mě docela dlouho, asi tak 5-6 hodin. Snese "oslintané" tváře od neustálých polibků, ranní nápor nepříznivého počasí i válení se v polštáři.
Také od něj nemám obarvené límce u bundy, ani mikin, takže ho na pleti nezůstává díky snadnému roztírání přebytek.
Hydrataci a jemnější pleť...No, u mé pleti mi to moc nepřijde. Ale kryje vážně dobře (alespoň mé červené fleky na tvářích, kruhy pod očima a akné dokáže také krásně zamaskovat)
Nevím, co bych mu vytkla, protože asi není co. Koupila jsem ho za 200 kč (asi) v DM drogerii. Nemyslím si, že je to nějak drahé, i když jsem si kupovala levnější.

+ Dobrá cena
+ Dobré krycí účinky
+ Skvěle se roztírá
+ Douho vydrží

Jsem s ním maximálně spokojená, ale příště si stejně vyzkouším ten od Rimmel, který mě hrozně lákal už svojí vůní.

Po dlouhé době + Divoké kmeny

11. března 2012 v 13:22 | Alush |  Návody
Po dlouhééé době se zase ozývám. Omlouvám se, ale on prostě nebyl čas, nápady ani nálada sem něco psát. Celý týden jsem se každý den buď učila, chodila ven s Halinou, byla s Patrikem *teda, tento týden začal docela bledě*. Ale o tom psát nechci.
Vždy, když tu byl chodil na www.divokekmeny.cz/. Nechápala jsem smysl téhle "hry". Ale ani nevím jak, zanedlouho mě to začalo bavit. A v čem spočívá?


1. Náhledy- Zobrazení všech vašich vesnic (pokud jich máte víc, ale i když máte jen jednu, stejně se Vám ukáže na řádku její jméno, produkce a kapacita *vysvětlím dále*)
2. Oznámení- V oznámeních máte výsledky vašich útoků, nebo pokud na Vás někdo útočí, tak statistiku kolik vzal surovin, popřípadě něco zničil. Také sem přichází pozvánky do kmenů.
3. Zprávy- Můžete si psát s jinými hráči, přichází sem zprávy, od kmene (o podporách a podobně)
4. Kmen- Pokud se do nějakého přidáte, získáváte určité váhody. Například pokud na Vás někdo útočí, můžete poprosit o podporu (ostatní hráčí, kteří jsou v kmenu Vám pošlou nějaké jednotky, jako pomoc). Také je tu fórum, takové informace. Často vůbec nechápu, o co tam jde.
5. Žebříček- Číslo vlevo je Vaše pořadí (ve světě, kde jste zaregistrovaní *PS: Světů je hodně, nejnovější je Svět 25, ale můžete si vesnici postavit ve kterém chcete). V pravo je počet bodů.
6. První tři jsou suroviny (dřevo, hlína a železo). Ty potřebujete na stavbu vojáků, koní, beranidel, nebo výstavbu budov. Další je Kapacita skladiště. To znamená, kolik surovin se Vám do něj vleze celkem. A poslední je Selský dvůr. (Počet vojáků ve vesnici/kolik jich můžete mít). Pokud máte dostatek surovin, můžete si jmenovat Paladina. Je to takový rytíř. Myslím, že pokud útočíte na jiné, než barbarské vesnice, může se hodit.
7. Mapa- náhled mapy. Vpravo název vaší venice.
8. Budovy- Každá budova může dosáhnout nejvyššího stupně výstavby a každá je k něčemu účelná. Na halvní budově závisí, jak dlouho se budou budovy stavět. Kasárna- vojáci, Stáj- Kavalerie (koně), Dílna- beranidla a katapulty (pokud útočíte), Nádvoří- pro útoky, Socha- pokud máte Paladina, Tržiště- na výměnu surovin, Dřevorubec, Lom na těžbu hlíny a železný důl- pro těžbu surovin, Selský dvůr- počet jednotek, Skladiště- na suroviny, Skrýš- pro úschovu surovin před nepřáteli, Opevnění- brání před útokem. Dále si ještě můžete postavit Panský dvůr, kde si můžete jmenoat Šlechtice a s ním dobývat vesnice.
9. Produkce- Čím vyšší úroveň Lomu na těžbu hlíny, železného dolu a dřevorubec budete mít, tím víc surovin se Vám za hodinu vyrobí.
10. Jednotky- Jednotky ve vesnici. Některé jsou obrané, některé na útok. Kavalerie se "staví" před Stáj, šermíři, lučištníci, sekerníci a kopíníci přes Kasárnu a beranidla s katapulty před Dílnu. Čím víc jednotek máte, tím jsou úspěštější útoky a lepší obrana.
11. Příchozí vojsko- Zde se Vám zobrazuje příchod jak cizícho, tak vlastního vojska. Buď příchod podpory, útok, nebo to, když na někoho útočíte/podporujete vy.
12. Oddanost- Pokud na Vás někdo útočí se šlechticem a oddanost klesne do mínusu, může si vaši vesnici podmanit.

Tohle je jen stručný popis. Ale hru určitě doporučuji :). I když je to spíš pro kluky, tak mě jako holku baví *nevím, jestli jsem normální nebo ne ;D*